Badanie wzroku

Ideal Family Eye Care, LTD Sylwia Szewczyk, OD & Associates

Optometry located in Jefferson Park, Chicago, IL

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś badanych oczu, taka wizyta może się wiązać ze stresem i dużą niepewnością. Bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego z największą dokładnością zadbamy o to, aby zapewnić Państwu opiekę okulistyczną najwyższej jakości, dbając o poczucie komfortu i eliminując stres towarzyszący wizycie u lekarza.

Rodzaj badania wzroku jest zawsze uzależniony od przyczyny, która skłoniła nas do odwiedzenia okulisty. Jednak do podstawowych badań należą:

Historia medyczna: Jeden z naszych pracowników rozpocznie Twoją wizytę od zadawania pytań dotyczących przyczyn zgłoszenia się na wizytę, alarmujących objawach, przeszłych chorobach, operacjach i urazach oczu. Proszę nas poinformować o czymś, co Twoim zdaniem będzie ważną informacją dla lekarza. Niezbędna też będzie lista aktualnych leków i recept.

Badanie ostrości wzroku: To najpopularniejsze badanie okulistyczne, które z reguły powinno być przeprowadzane przy każdej wizycie. Pozwala ocenić jakość widzenia. Nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania.

Test na daltonizm: Badanie niedowidzenia barw to bardzo ważne i kompleksowe badanie wzroku. Pozwoli ocenić czy potrafimy maksymalnie wykorzystać możliwości wzroku.

Badanie naprzemiennego zakrywania oczu: Dzięki temu badaniu, lekarz będzie w stanie zobaczyć w jaki sposób oczy pracują razem. Polega na zasłonięciu ręką lekarza, zasłonką lub ciemnym szkłem jednego oka, podczas gdy drugie oko patrzy na wprost na wskazany punkt.

Badanie pola widzenia: Pozwoli określić czułość nerwu wzrokowego. Ograniczenie pola widzenia może też sugerować schorzenia mózgu, np. guza przysadki mózgowej.

Badanie źrenicy: Sprawdza, jak źrenice reagują na światło. Takie badanie pozwala wykluczyć problemy neurologiczne.

Badanie wad refrakcji: Badanie robione przy pomocy urządzenia (foroptera) które pozwala na przetestowanie większej ilości różnych kombinacji soczewek w tym samym czasie.

Optyczna tomografia koherencyjna (OCT): Tak jak USG, bada siatkówkę i nerwy wzrokowe w celu wykrycia nieprawidłowości siatkówki i chorób, takich jak jaskra, AMD, guzy, krwotoki lub odwarstwienia siatkówki.

Badanie dna oka: Jest to szczegółowe badanie struktur wyściełających gałkę oczną od wewnątrz. Wyniki są bardzo pomocne w diagnozowaniu chorób niedotyczących wzroku, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, lub udar mózgu. 

W większości przypadków wymagane jest rozszerzenie źrenic do badań. Pacjent może nie mieć zdolności ostrego widzenia przez kilka godzin po wizycie u okulisty. Nie należy więc prowadzić samochodu po badaniu.

W naszej ofercie

Lista usług

© Copyright 2019 Copyright | Privacy Policy Terms & Conditions | Contact Us


Ideal Family Eye Care, LTD Sylwia Szewczyk, OD & Associates, Chicago, IL
Phone (appointments): 773-774-2200 | Phone (general inquiries): 773-774-2200
Address: 5526 N Milwaukee Avenue, Unit B, Chicago, IL 60630