Operacja zaćmy

Podczas operacji mętną soczewkę zastępuje się przezroczystą plastikową soczewką. Sztuczną soczewkę wszczepia się dokładnie w miejsce poprzedniej.

Implant wrasta i może być noszony przez całe życie. Soczewki te charakteryzują się trwałością, w przeciwieństwie do innych “części” ciała przeszczepianych ludzkim ciele. Reakcja odrzucenia (lub też nieprzyjęcia danej części przez organizm) nie jest możliwa.

Typowa sztuczna soczewka składa się z jednej optycznie czynnej płytki (średnica 6-10 mm), zamontowanej na dwóch elastycznych uchwytach, które trzymają soczewkę.

Istnieje wiele modeli sztucznej soczewki, różniących się kształtem, wielkością i materiałem, które są zgodnie z wymaganiami zdrowotnymi. Jeśli masz konkretne pytania, wyjaśnimy dokładnie co decyduje o wyborze danych soczewek.

 

Przygotowanie

Po wizycie u lekarza, chirurg powinien poinformować pacjenta o tym, jak przygotować się do zabiegu.

Zalecane jest:

  • Zaplanowanie dnia wolnego od pracy. Większość osób potrzebuje co najmniej jednego dnia, aby powrócić do normalnych codziennych czynności.
  • Zaplanowanie podróży do i ze szpitala lub kliniki w dniu zabiegu.
  • Zjedzenie lekkiego śniadania w dniu zabiegu.. Zasadniczo, pacjenci są proszeni, aby nie spożywać napojów alkoholowych co najmniej 24 godziny przed zabiegiem.

Znieczulenie miejscowe

Operację zaćmy przeprowadza się u większości pacjentów (80 procent) stosując znieczulenie miejsce przy użyciu specjalnych kropli do oczu, dzięki którym oko jest dostatecznie odporne na ból. Zastrzyki wokół lub na tylnej części oka nie są wykonywane, ponieważ były one związane z dodatkowymi czynnikami ryzyka. Znieczulenie ogólne może być zastosowane jeśli:

  1. Pacjenci z silnymi lękami, że nie mogą być opanowani.
  2. Pacjenci, którzy nie są w stanie postępować zgodnie z instrukcjami podczas operacji.
  3. Pacjenci, którzy są uczuleni na niektóre środki znieczulające.
  4. Osoby z innymi schorzeniami, które wymagają użycia narkozy.

Dzieci

Operacja zaćmy jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych w sali operacyjnej, więc po zabiegu nie musisz zostawać w szpitalu. Sam zabieg trwa mniej niż godzinę, więc zaraz po operacji, można opuścić klinikę.

 

Procedura

Podczas operacji, można rozmawiać z lekarzem, który będzie Cię na bieżąco informować, co się obecnie dzieje, co robić, w którą stronę należy patrzeć. Jeśli poczujesz ból, natychmiast poinformuj o tym lekarza.

Niezwłocznie po zaaplikowaniu znieczulenia miejscowego, lekarz będzie robił 2 milimetrowe mikronacięcia. Następnie, lekarz użyje specjalnej pincety, aby odchylić “klapę” w celu łatwiejszego dostępu do zaćmionej soczewki.

Jest to konieczne w celu usunięcia mętnej soczewki, która utraciła swoją przezroczystość. W tym momencie, wadliwa soczewka zostanie podzielona na mniejsze części i odessana za pomocą sondy z urządzeniem ultradźwiękowym.

Ostatni etap polega na usunięciu zanieczyszczeń z mętnej soczewki i przeczyszczeniu tylnej komory oka. Zanim nowa soczewka zostanie wszczepiona luka musi być całkowicie wolna od wszelkich zanieczyszczeń.

Wreszcie, sztuczna soczewka może zostać zaimplantowana w zagłębieniu. Nowy implant ukształtuje się w ciągu kilku sekund i wróci do jego pierwotnego kształtu.

Kilka drobnych nakłuć zamknie nacięcia… i po wszystkim!

Po zabiegu

Dzień po zabiegu chirurg usunie opatrunek. Pacjent może normalnie się poruszać, ruszać głową, bez obawy, że soczewka wypadnie; można wrócić do codziennych czynności.Po zabiegu, pacjent może być odprowadzony do sali pooperacyjnej na kilka godzin, w celu regeneracji. Aby uniknąć komplikacji, ważne jest, aby stosować się do wskazówek lekarza. Zalecane jest, aby osoba nie wykonywała żadnych czynności wymagających większego wysiłku fizycznego przez około 2 tygodnie po zabiegu.

W naszej ofercie

Lista usług

LOCATION
Ideal Family Eye Care, LTD Sylwia Szewczyk, OD & Associates
5526 N Milwaukee Avenue, Unit B
Jefferson Park 

Chicago, IL 60630
Phone: 773-774-2200 
Fax: 773-774-2211
Office Houers

Ideal Family Eye Care, LTD Sylwia Szewczyk, OD & Associates, Chicago, IL

© Copyright 2019 Copyright | Privacy Policy Terms & Conditions | Contact Us


Ideal Family Eye Care, LTD Sylwia Szewczyk, OD & Associates, Chicago, IL
Phone (appointments): 773-774-2200 | Phone (general inquiries): 773-774-2200
Address: 5526 N Milwaukee Avenue, Unit B, Chicago, IL 60630