Zespół suchego oka

Ideal Family Eye Care, LTD Sylwia Szewczyk, OD & Associates

Optometry located in Jefferson Park, Chicago, IL

Zespół suchego oka jest chorobą oczu spowodowaną niewystarczającą produkcją płynu łzowego lub nadmiernym parowaniem filmu łzowego. Jego częste objawy to: drapanie, uczucie “piasku” pod powiekami, uczucie ciała obcego, świąd, pieczenie, zaczerwienienie, ból, obrzęk powiek, podwójne widzenie, gromadzenie się wydzieliny w kącikach oczu, światłowstręt.

Zespół suchego oka jest chorobą rozpowszechnioną na całym świecie; cierpi na nią 5 – 6% populacji. Szacuje się, że prawie u połowy użytkowników soczewek kontaktowych występują objawy suchego oka. Ponad 50% osób rezygnuje z soczewek, ponieważ odczuwa dyskomfort związany z zespołem suchego oka.

Każdy stan, który zmniejsza wytwarzanie, zmianę składu lub zapobiega wytwarzania się filmu łzowego może spowodować podrażnienie, wyczuwalną zmianę przedniej struktury powierzchni oka, i ogólne pogorszenie wzroku. Warunki te są zazwyczaj związane z problemami ze strukturą i funkcją powiek, rogówki i spojówki. W zależności od nasilenia objawów, pacjenci mogą doświadczyć gwałtownego pogorszenia widzenia i mogą mieć podwyższone ryzyko wystąpienia infekcji wtórnych lub stanów zapalnych, które mogą nie reagować na leczenie.

Objawy choroby są przewlekłe i wymagają stałego leczenia lub łagodzenia. Leczenie polega przede wszystkim na uzupełnianiu filmu łzowego poprzez aplikowanie środka nawilżającego w postaci „sztucznych łez”. Najlepszym wyborem są krople do oczu, które składają się z elementów, które są podobne do naturalnego płynu łzowego. Zaleca się używanie środków bez konserwantów, które są również bezpieczne dla alergików i osób noszących szkła kontaktowe. Zapewniają optymalny poziom wilgoci gałki ocznej.

Jedną z inwazyjnych metod leczenia zespołu suchego oka jest zabieg laserowy, który na stałe zamyka kanaliki łzowe, odprowadzające nadmiar łez. Można również zamknąć je tymczasowo na okres kilku miesięcy za pomocą rozpuszczalnych wtyczek.

Wykonujemy dokładne testy, aby zróżnicować różne formy filmu łzowego, jego zaburzeń i zidentyfikować potencjalne strategie leczenia. Uważna obserwacja kliniczna, trafna diagnoza i odpowiednia interwencja może wyeliminować lub zminimalizować skutki zaburzeń spowodowanych zespołem suchego oka.

.

W naszej ofercie

Lista usług

© Copyright 2019 Copyright | Privacy Policy Terms & Conditions | Contact Us


Ideal Family Eye Care, LTD Sylwia Szewczyk, OD & Associates, Chicago, IL
Phone (appointments): 773-774-2200 | Phone (general inquiries): 773-774-2200
Address: 5526 N Milwaukee Avenue, Unit B, Chicago, IL 60630