baner7pl
baner6pl
baner5pl
baner4pl
baner3pl
baner2pl
baner1pl

SLEEPING

 

Okulary mogą dać Ci możliwość odwrócenia uwagi od pewnych niedoskonałości twarzy, jednak źle dobrany kształt okularów może je podkreślić. Przy wyborze odpowiednich ram, nie zapominaj, że oprócz własnego gustu, należy zwrócić uwagę także na kształt twarzy.

Nie wszystkie okulary nadają się do każdego kształtu twarzy i typu, dlatego chcielibyśmy zaproponować Państwu kilka porad. Grube ramy pogrubiają kwadratową twarz; okulary okrągłe zaokrąglają rysy twarzy, dlatego dobranie prawidłowych oprawek jest tak ważne.

Więc jaki kształt jest odpowiedni dla Ciebie? Najpierw zastanów się jaki masz kształt twarzy…

 

smiling young blonde compares glassesKWADRAT
Twarz kwadratowa charakteryzuje się silnie zarysowaną szczęką, szerokim czołem i wystającymi kośćmi policzkowymi. Twoja twarz jest bardzo proporcjonalna, w odniesieniu do długości i szerokości. Gdy masz kwadratową twarz, zalecamy owalne lub okrągłe oprawy okularów z wąskimi ramkami lub bez nich. Okrągłe ramki optycznie zaokrąglą delikatnie twarz i stonują uwydatnione rysy.

Dla Ciebie: owalne, okrągłe ramki; „kocie” oprawki

Unikaj: szerokich, kanciastych ramek: kwadratowych, prostokątnych; małych

KOŁO
Jeśli twoja twarz jest okrągła, ma mniej więcej taką samą szerokość, co wysokość – taka osoba ma okrągłe policzki, zaokrągloną brodę i dość niskie czoło.  Podbródek jest wtedy zaokrąglony. Do twarzy okrągłej najbardziej będą pasować okulary kwadratowe z cienkimi ramkami. Przy wyborze okularów, Twoim celem powinno być wydłużenie i optyczne wyszczuplenie twarzy.

Dla Ciebie: ramki z ostrymi kątami, prostokątne, wąskie okulary, nie zakrywające kości policzkowych

Unikaj: dużych, okrągłych, owalnych ramek, które uwypuklą pulchne policzki

JAJKO
Jeśli twoja twarz jest owalna, prawdopodobnie jest nieco dłuższa niż szersza, gdzie czoło i linia szczęki są w przybliżeniu tej samej szerokości.

Jeśli masz twarz owalną – masz szczęście! Do twojego kształtu twarzy pasują prawie wszystkie rodzaje okularów. Dobór odpowiednich ramek może być tylko przyjemnością. Rodzaje okularów mogą różnić się w zależności od tego co chcesz podkreślić i to, co masz zamiar osiągnąć.

Dla Ciebie: ramki proporcjonalne, dowolny kształt

Unikaj: zbyt dużych ramek, które poszerzą górną część twarzy

SERCE
Twarz w kształcie serca charakteryzuje się szerszym czołem. Twarz stopniowo zwęża się ku spiczastemu podbródkowi. Czoło jest dość szerokie, a linia włosów jest zaokrąglona. W tym przypadku zaleca się  okulary okrągłe lub owalne, z cienkimi oprawkami. Mężczyźni mogą wybierać oprawki bardziej kanciaste, które zdecydowanie wyostrzą rysy. Zalecamy unikanie grubych ramek.

Dla Ciebie: Delikatne, zaokrąglone, miękkie kształty

Unikaj: grubych, ciężkich, kanciastych ramek

DIAMENT
Twarz w kształcie diamentu ma szerokie i dominujące kości policzkowe, linia włosów jest bardziej wąska. Policzki są w tym przypadku podkreślone przez spiczastą brodę i wąską linię czoła.  Okulary z grubszymi ramkami, rozszerzające się w górnej części będą najbardziej odpowiednie dla tego typu twarzy.

Dla Ciebie: dowolny kształt, ale lepiej unikać skrajności (zbyt okrągłe, zbyt kwadratowe), bardziej zdobione lub grubsze w górnej części

Unikaj: ramek szerszych niż Twoje kości policzkowe, ostrych kątów, wąskich i cienkich soczewek

Skip to toolbar