baner7pl
baner6pl
baner5pl
baner4pl
baner3pl
baner2pl
baner1pl

SLEEPING

 

OrthoK jest skrótem od słowa „orthokerathology” (z ang. ortokorekcja). OrthoK to zatwierdzona przez FDA niechirurgiczna metoda korekcji krótkowzroczności i astygmatyzmu za pomocą specjalnie zaprojektowanych soczewek. Ta rewolucyjna procedura polega na stosowaniu gazoprzepuszczalnych ortosoczewek podczas snu. Zmieniają one krzywiznę rogówki w taki sposób, że po zdjęciu ortosoczewek rano, pacjent widzi dobrze przez cały dzień bez konieczności noszenia tradycyjnych okularów lub szkieł korekcyjnych. Pacjenci, którzy chcą poprawić swój wzrok i którzy okazują się być dobrymi kandydatami do Ortho-K dostają specjalnie dopasowane soczewki, które muszą być zakładane w nocy podczas snu. Soczewka ortokorekcyjna zmienia krzywiznę gałki ocznej i dzięki temu umożliwia ostre widzenia na każdą odległość w ciągu dnia. Ortokorekcję wzroku można sobie skojarzyć z ortodoncją. Proszę sobie wyobrazić, że ortosoczewki to taki aparat korekcyjny dla oczu. Tak jak ortodonta reguluje aparat w celu wyprostowania zębów, twój okulista będzie używać niestandardowych sfabrykowanych soczewek do zmiany kształtu oczu. Stosowanie Ortho-K eliminuje wszelkie ograniczenia związane z noszeniem zwykłych szkieł korekcyjnych (można biegać, pływać, skakać itd.). Jest to bardzo ważne, szczególnie dla dzieci, gdyż to właśnie one prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a z uwagi na swój wiek z reguły nie rozumieją czym grozi złamanie zasad noszenia szkieł kontaktowych bądź okularów.

Jest to również świetna alternatywa dla osób, które nie chcą lub nie są gotowe do operacji.

Kontaktlinse einsetzen Jak To Działa?

Wada krótkowzroczności występuje wtedy, gdy oko jest zbyt długie w stosunku do krzywizny rogówki lub powierzchnia oczu jest zniekształcona. Obrazy, które dana osoba widzi nie mogą się skupić się na siatkówce, co sprawia że wizja takiej osoby będzie nieostra i rozmazana.

W celu wytworzenia soczewki terapeutycznej, powierzchnia oczu musi być zmapowana przy użyciu zaawansowanego technologicznie przyrządu zwanego topografem. Dzięki temu lekarz jest w stanie stworzyć soczewki specjalnie zaprojektowane dla Twojego oka i jego unikalnych problemów wizualnych. Na podstawie tych badań optometrysta dobiera odpowiednią soczewkę, zakłada ją na oko i sprawdza jej ułożenie na rogówce w lampie szczelinowej. Proces dobierania takich soczewek może trwać nawet kilka godzin. Do produkcji ortosoczewek używane są materiały cechujące się stabilnym kształtem oraz bardzo wysoką transmisją tlenu. Soczewki te działają na rogówkę, modyfikując jej kształt w taki sposób, że światło padające na siatkówkę zostaje zogniskowane, tak jak w oku pozbawionym wady. Efektem jest wyraźne, ostre widzenie po przebudzeniu i usunięciu soczewek.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą stronę dedykowaną ORTOKOREKCJI www.soczewkinanoc.com

 

Skip to toolbar